Науковий пікнік з нагоди свята Першого дзвоника

З нагоди Дня знань і свята Першого дзвоника на території Ліцею №23 ім. Р. Гурика (м. Івано-Франківськ) пройшов науковий пікнік для учнів 1-11 класів. У пікніку взяли участь аспіранти кафедри біохімії та біотехнології Олег Дем’янчук і Надія Стефанишин та студентка 3-го курсу Каріна Маліновська. Щоб показати школярам, наскільки цікавою є біологія, наші молоді дослідники продемонстрували всім охочим (а таких було чимало!) цікаві наочні біохімічні реакції, такі як виділення ДНК із слини і якісну реакцію на виявлення крохмалю, а також школярі мали змогу розглянути мазок крові миші під мікроскопом, доторкнутися до лабораторних мишей та потримати у руках пробірки з мутантними і дикими лініями плодової мушки. Наші науковці ознайомили учасників пікніка із основними напрямками роботи на кафедрі біохімії та біотехнології. Для демонстрації напряму мікроклонального розмноження рослин були представлені зразки мікроклонованих рослин – учні та їхні батьки змогли розглянути клоновані павловнію, арктичну малину та лохину.
Загалом, було дуже радісно побачити біля нашого столика юрбу школярів, які навіть під парасолями проявляли живий інтерес до демонстрованих дослідів та наших піддослідних тваринок.