Випускниця кафедри Аліна Заячківська продовжить навчання в аспірантурі Саарландського університету (Німеччина)

Ще одна наша цьогорічна випускниця-магістр, Аліна Заячківська, продовжує навчання закордоном. Аліна приєдналась до наукової групи професора Андрія Лужецького (Prof. Dr. Andriy Luzhetskyy), який працює у галузі біосинтетичної інженерії актиноміцетів.  Успішному вступу Аліни до аспірантури передувало її трьохмісячне наукове стажування у лабораторії проф. А. Лужецького у рамках отриманого гранту від FEMS (Federation of European Microbiological Societies) – Федерації європейських мікробіологічних товариств. Протягом стажування Аліна дуже добре себе зарекомендувала як  добре підготовлений  та відповідальний дослідник, і як результат, отримала пропозицію продовжити навчання в аспірантурі.  Добра підготовка Аліни – це результат як  її мотивованості та наполегливості, так зусиль і віддачі її наукового університетського наставника. Протягом 5 років навчання Аліна працювала у команді доцента Олега Лущака, де здобула багато практичних навичок, зокрема навичок дослідницької діяльності та роботи у команді, навчилась писати наукові статті – на рахунку Аліни шість статей (у співавторстві) у рецензованих журналах, які індексуються у Scopus. Це вагомий результат як на лише випускника магістратури.

Радіємо успіхам Аліни і бажаємо їй нових досягнень і подальшого наукового росту!

Коментар Аліни: “Я зараз в Саарландському університеті, буду навчатися тут на аспірантуру під керівництвом д-р проф. Андрія Лужецького. Взагалі то офіційно мій контракт починається з травня, я поїхала швидше бо була така можливість того офіційно я ще не навчаюся. Але вже почала роботу над одним з проектів над якими буду працювати під час аспірантури. Буду займатися створенням модифікованого штаму Streptomyces rapamycinicus. Цей штам є цікавим за рахунок того що він продукую рапаміцин і моїм завданням є підвищити продукцію цієї сполуки, буду намагатися це зробити за рахунок вирізання кластерів які кодують вторинні метаболіти”.