Розпочато навчання на онлайн-курсах Мікроскопія та інструментальні методи в біології та Педагогічна майстерність у викладанні та популяризації біологічних наук

У травні 2023 року розпочалось навчання на онлайн-курсах Мікроскопія та інструментальні методи в біології та Педагогічна майстерність у викладанні та популяризації біологічних наук в рамках проєкту на  підтримку українських студентів-біологів, який розробила  команда викладачів та науковців з України і Німеччини за фінансової підтримки Німецької Служби академічних обмінів (DAAD), з ініціативи професорки Ольги Гаращук – директорки інституту фізіології університету м. Тюбінгену (Німеччина) та професора Володимира Лущака – професора кафедри біохімії та біотехнології ПНУ ім. В. Стефаника, м. Івано-Франківськ (Україна).

На курси зареєструвалось більше 150 учасників з різних регіонів України. Найбільше бажаючих пройти курси з університетів Києва, Дніпра, Харкова, Запоріжжя, Львова та Івано-Франківська. Також є слухачі з університетів Умані, Херсона, Одеси та Хмельницького, загалом зареєструвались слухачі з 20 університетів на курс Мікроскопія та інструментальні методи в біології та з 13 університетів на курс Педагогічна майстерність у викладанні та популяризації біологічних наук.

Курс Мікроскопія та інструментальні методи в біології вивчає сучасні методи вимірювання та візуалізації, що використовуються в біофізиці, молекулярній та клітинній біології. Його основна мета – розповісти студентам про їх можливості та обмеження, а також навчити обирати найпростіші та найефективніші підходи для відповіді на конкретні експериментальні питання. Під час практичних занять студенти мають змогу самостійно здійснити повний процес обробки реальних експериментальних наборів даних з флуоресцентних та CD експериментів, навчитися планування хроматографічні експерименти, освоїти поглиблену роботу з зображеннями флуоресцентної мікроскопії за допомогою ImageJ та Python.

Мета курсу  Педагогічна майстерність у викладанні та популяризації біологічних наук  –  ознайомити студентів з основними та інноваційними формами очного та дистанційного навчання, а також формами популяризації та поширення знань серед широких верств населення. Зокрема, забезпечити глибокі знання принципів, методів та організаційних підходів у викладанні біологічних наук; сформувати практичні вміння, навички, загальні та спеціальні професійні педагогічні компетентності студентів, а також донести підходи до поширення біологічних знань серед широких верств населення.

Заняття на курсах проводяться дистанційно, українською мовою, лекторами, які є спеціалістами у відповідних галузях: Володимир Швадчак (ПНУ, Ів-Франківськ, Україна, Спектральні методи); Юрій Ковальчук (Університет Тюбінгена, Німеччина, Мікроскопія клітин та організмів); Петро Хороший ­ (Інститут Органічної Хімії та Біохімії, Прага, Чехія, Конструювання мікроскопів,  Обробка зображень в Python); Ніна Бондаренко (Медична Школа Ганновера, Німеччина, Електронна мікроскопія); Галина Михайлишин (ПНУ, Ів-Франківськ, Педагогічна майстерність у викладанні та популяризації біологічних наук).

45%  слухачів основних груп, які найбільше постраждали від війни та успішно складуть іспит з курсу, зможуть отримати фінансову підтримку у вигляді стипендії. Це є відчутною фінансовою підтримкою для українських студентів в умовах війни, зважаючи на те, що багато з них змушені були переїхати з рідної домівки, не мають можливості повноцінно відвідувати заняття в університеті.

Детальніша інформація на сайті проєкту у відповідних вкладках.

Дякуємо за фінансову підтримку Німецькій Службі академічних обмінів (DAAD).