Давно про це мріяли і, нарешті, збулось: ПЛР в реальному часі на нашій кафедрі

Давно про це мріяли і, нарешті, збулось: полімеразна ланцюгова реакція в реальному часі на нашій кафедрі. Вже маємо перші добрі результати, проте вже думаємо про вдосконалення. Здійснення мрії було б не можливим без підтримки Національного фонду досліджень України. Надзвичайно коштовний прилад – система AriaMx від Agilent – а також реактиви до нього були придбані за кошти від фонду. Особлива подяка – компанії «БіоЛабТех», яка є постачальником такого обладнання і реактивів. Ну і найважливіше: вся ця робота не була б можливою без активної участі наших співробітників, колишніх студентів нашої кафедри – зокрема, Олега Дем’янчука, Мар’яна Іваночко, Надії Бурдилюк і Олега Лущака, кожен з яких зробив свій вагомий внесок в здійснення давньої мрії. Перші експерименти провели на зразках з печінки тих мишей, які перебували на високофруктозних дієтах. Визначили експресію генів, які кодують глютатіон-S-трансферазу M – фермент, залучений в детоксикацію ксенобіотиків, кінази піруватдегідрогенази 2 і 4 – сигнальні ферменти, які впливають на весь метаболізм, а також ДНК-зв’язувальний білок PGC1α, який регулює енергетичний обмін.