Марія Байляк взяла участь в телепередачі «Про головне в деталях» на Івано-Франківському обласному телебаченні «Галичина»

Завідувачка кафедри, професорка Марія Байляк взяла участь у телепередачі «Про головне в деталях» на Івано-Франківському обласному телебаченні «Галичина». Іншими гостями студії були проректор з наукової роботи Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, професор Олександр Кондрат, та проректор з міжнародних зв’язків та стратегічного розвитку Університету Короля Данила, професор Максим Карпаш. Основними темами обговорення були вплив війни на наукові дослідження та науковців, проблеми виживання та післявоєнного розвитку української науки, актуальні теми наукових досліджень та співпрацю із закордонними партнерами. Всі запрошені зауважили те, що війна зумовила істотний відтік кваліфікованих науковців з України за кордон. Марія Байляк та Максим Карпаш також висвітлили проблему відключень електроенергії і впливу блекаутів на проведення природничих досліджень. Обидва спікери вказали на важливість співпраці із закордонними науковцями для підтримання науки «на плаву». Було також підкреслено важливість знання англійської мови для проведення досліджень світового рівня. Професор Кондрат наголосив на важливості розвитку науки саме в університетах.