Команда Олега Лущака – серед переможців Програми стипендій EURIZON для України

Проєкт команди науковців кафедри біохімії та біотехнології ПНУ під керівництвом доцента Олега Лущака отримав фінансування Програми стипендій EURIZON на період до 12 місяців. Команда отримала перемогу за  підсумками тривалого відбору (поміж 786 заявок).

Проект “Systemic analysis of short-lived organisms to define new approaches for lifespan and healthspan extension” спрямований на вирішення актуальної біомедичної проблеми –  продовження тривалості життя та здорового старіння. Отриманий грант дозволить дослідницькій команді попри війну продовжувати наукову роботу, виконувати передові наукові дослідження у співпраці з європейськими партнерами. Партнером команди проєкту є професор Нікола Йовіно директор Інституту імунобіології та епігенетики імені Макса Планка (м. Фрайбург, Німеччина).

Всього в рамках стипендіальної програми фінансування отримають 65 проєктів, над якими працюють 324 українські науковці. Програма стипендій охоплює широкий спектр наукових галузей у шести ключових областях досліджень:

1. Інфраструктура даних і числових розрахунків;
  2. Енергетика;
  3. Навколишнє середовище;
  4. Здоров’я та харчування;
  5. Фізика та інженерія;
  6. Соціокультурні інновації.

Вітаймо переможців конкурсу та бажаємо успішного виконання досліджень!