На цьому тижні відбувається щорічна звітна наукова конференція викладачів, аспірантів та студентів – подія, що є важливою складовою академічного життя університету. Ця конференція традиційно об’єднує наукову спільноту, сприяє обміну ідеями, актуалізації сучасних досліджень та інтеграції студентів у науковий процес.
На пленарній сесії Факультету природничих наук у вівторок, 26 березня 2025 року, із доповіддю виступила наукова співробітниця кафедри біохімії та біотехнології Ольга Стрільбицька. Тема її доповіді – “Перепрофілювання фармацевтичних препаратів для лікування посттравматичного стресового розладу”.
А сьогодні (27 березня 2025 року) відбулися секційні засідання на кафедрах факультету, де викладачі, наукові співробітники та аспіранти мали змогу представити результати своїх досліджень і поділитися науковими напрацюваннями. Виступи були змістовними, інформативними та спричинили жваві дискусії серед слухачів.
Загальна тривалість доповідей співробітників кафедри перевищила чотири години, що засвідчує як широкий спектр досліджуваних питань, над якими вони працюють , так і активний інтерес до них з боку аудиторії. Варто зауважити, що викладачі зосередилися на більш глибокому теоретичному аналізі, прагнучи ознайомити студентів молодших курсів з основними напрямами наукової діяльності кафедри, заохочуючи їх до подальшої співпраці.
Професор Володимир ЛУЩАК виступив із доповіддю «Наука в умовах війни», професорка Марія БАЙЛЯК розповідала про «Роль нейромедіаторів у тривожних розладах», а професор Галина СЕМЧИШИН запропонувала слухачам більш глибоко ознайомитися з «Опосередкованою фруктозою віссю AGE-RAGE». Доцент Дмитро ГОСПОДАРЬОВ розповідав про «Фактори, які впливають на транскрипцію генів, відповідальних за автофагію, запалення та детоксикацію ксенобіотиків», а доцентка Олександра АБРАТ розкрила «Механізми асептичного запалення». Асистент Ігор ЮРКЕВИЧ мав доповідь на тему «Білок-білкові взаємодії у короткоживучих особин D. melanogaster», а асистент Олег ДЕМ’ЯНЧУК – «Вплив альфа-кетоглютарату на про-/антиоксидантний статус та запальні процеси у мишей на фоні базового та кафетерійного раціону».
Вже завтра естафету приймуть студенти та аспіранти, які представлять не менш цікаві, але більш експериментально насичені доповіді. Про перебіг їхніх виступів ми розповімо у наступних дописах.
Кафедра висловлює щиру подяку всім учасникам конференції за плідну роботу, цікаві доповіді та активну участь у науковій дискусії. Сподіваємося на подальше зростання наукового потенціалу та нові досягнення у майбутньому!