Вітаємо доцента Олега Лущака зі статтею у найпрестижнішому для біологів журналі Nature!

Вітаємо доцента Олега Лущака зі співавторством в статті, опублікованій в найпрестижнішому для біологів журналі Nature. Стаття називається «The sex of organ geometry» (Стать в геометрії органів). Експериментальну роботу виконано групою Ірен Мігель-Альяга – дослідниці, афілійованій з Інститутом Френсіса Кріка та факультетом медицини Імперського коледжу Лондона. В роботі зроблено комп’ютерну томографію травної системи десятків особин плодової мушки Drosophila melanogaster. Дослідники знайшли, що на форму органів травної системи плодової мушки впливає хімічна взаємодія між трахеєю та м’язами кишківника. М’язи виділяють білок, подібний до фактор росту фібробластів у людини. Цей білок діє як гормон, впливаючи на розвиток трахеї і зумовлюючи її різну форму у самців і самок мушки. В свою чергу, розгалуження трахеї впливають на форму кишківнику, зумовлюючи відмінності у самців і самок.

Варто відзначити, що Nature має одні з найвищих наукометричних показників серед журналів у галузі біології, зокрема, імпакт-фактор – 64,8 (!). Це означає, що впродовж двох років середньо статична стаття, опублікована в цьому журналі, має шанс бути процитованою близько 65 разів. Найкращі експериментальні статті, які публікували співробітники кафедри, набирали зазвичай 15-30 цитувань за два роки. Нерідко публікація в Nature ставала першою сходинкою для Нобелівської премії для першого і останнього автора статті. Зокрема, в Nature була вперше опублікована стаття Джеймса Вотсона і Френсіса Кріка про ту структуру ДНК, яка вже вивчається в старших класах середньої школи; так, саме того Френсіса Кріка, ім’ям якого названо інститут, з яким афілійована остання авторка статті і керівниця групи, в якій працює Олег Лущак. Співавторство в таких статтях дуже важко заслужити. Співавторство Олега в статті в Nature свідчить про вагу досвіду, який на сьогодні можна отримати на кафедрі біохімії та біотехнології.