Аспірант та студенти кафедри взяли участь в Українській Літній школі з аналізу біологічних даних (UBDS^3)

Аспірант Владислав Березовський, студентка другого курсу Мирослава Положенцева, магістранти Святослав Харук та Андрій Штурмак  взяли участь у Літній школі з аналізу біологічних даних (UBDS^3), яка тривала з 7 по 20 липня на базі Центру інформаційних технологій Ужгородського національного університету (м. Ужгород). Магістрант Святослав Харук, що брав участь у школі минулого року як слухач, цього року виступав в ролі асистента викладачів. Головними організаторами заходу були Федір Кондрашов зі Школи молекулярної та теоретичної біології (США) та Вольфганг Губер із Європейської лабораторії молекулярної біології (EMBL, Німеччина).
Понад 70 студентів з різних міст України стали учасниками Літньої школи, що була організована для підтримки українських студентів та науковців з метою розвитку біоінформатики та науки про біологічні дані в Україні. Більшість лекцій, а також кілька біологічних курсів проводилась англійською мовою. Програма школи була розділена на кілька напрямків з мов програмування, лекційного матеріалу та проєктів. Лекційний матеріал, який був запропонований під назвою біологічні/кар’єрні курси, поділявся на різноманіття тем: епігенетика, флуоресцентна мікроскопія, протистологія, письмо англійською, база фармакології та інші. Мови програмування вивчались протягом першого тижня школи, учасникам було запропоновано вибір між Python і R, а також два їх рівні складності – знайомства з мовами, машинне навчання (Python) та просунутий рівень володіння мовою R. Ці мови можна було попрактикувати на проєктах другого тижня школи: метагеноміка, екологія і популяція, еволюція протеїнів, обробка зображень. В останній день школи в студентів була можливість представити свої проєкти у вигляді постерів. Крім того, студенти та викладачі спілкувались і поза межами школи після закінчення робочого дня. Також школу відвідав викладач нашої кафедри – к.б.н, доцент Володимир Швадчак, який мав змогу розповісти студентам цікаву лекцію про місфолдинг білків та новітні методи боротьби з нейродегенеративними захворюваннями.