Наша кафедра біохімії та біотехнології активно працює над розробкою нового екологічного матеріалу, який може стати альтернативою пластику. Під керівництвом завідувачки кафедри Марії Байляк науковці працюють з комбучею (чайним грибом) для створення плівки, що складається з целюлози. Саме ця плівка має потенціал замінити пластикові пакети та інші одноразові вироби.
«Цей матеріал є міцним, прозорим і природним, що робить його ідеальним кандидатом для використання замість пластику», – пояснює професорка Марія Байляк.
Зараз дослідники працюють над тим, щоб зробити матеріал більш еластичним і стійким до вологи. Для цього вони тестують різні методи обробки. Вже є зразки, які чудово проявляють себе в таких якостях, як гнучкість та прозорість.
Окрім цього, на кафедрі планують замінити чай на кавовий жмих, що дозволить знизити собівартість виробництва. Це також допоможе зробити технологію більш доступною.
Робота над цією розробкою знаходиться на лабораторному рівні, але науковці вже готуються до наступних етапів досліджень, що наближають матеріал до використання в реальному житті.
Детальніше за посиланням.