Божена Лунів
Зараз я перебуваю в Інституті експериментальної біології ім. Ненського, Варшаві (Польща). Потрапила сюди за підтримки професора Лущака В.І. та сприяння завідувачки кафедри професорки Байляк М.М.. Я пройшла співбесіду за програмою ЕМBO та отримала можливість стажуватись кілька місяців. Працюю в команді науковців. Тема дослідження — роль певних ферментів у формуванні атеросклерозу в організмі мишей. Звісно, є очікування, що отримані дані стануть базою при формуванні нового лікування цього захворювання у людей.
Участь у проєкті є хорошою перспективою продовжувати працювати із захворюваннями такого типу, що особисто мені імпонує. Тут я перебуваю вже третій місяць, і надзвичайно задоволена. Я покращила навички використання методик, які освоїла на кафедрі, ознайомилась з новими, які вже перекладаю та описую для практикуму. Сподіваюсь, ці методики знайдуть застосування на кафедрі.
Щодо рівня підготовки, вважаю, що маю хороший рівень, оскільки дуже швидко із спостерігача я перейшла до виконавця, мені почали довіряти самостійно виконувати багато робіт. Звісно, не без вдосконалення їх під рівень лабораторії. Вважаю, що кафедра біохімії та біотехнології дала мені золоту базу знань щодо методик, а також особливостей роботи в лабораторії.
Щодо підвищення рівня, то забезпечення лабораторії відіграє в цьому важливу роль. Щоб залучити більше абітурієнтів, варто показати їм, що кафедра підтримує стажування закордоном чи в інших містах, сприяє паралельному якісному навчанню. Я до недавнього часу вважала це чимось нереальним, але вирішила ризикнути і кафедра мене підтримала в цьому. Також варто показати, що студенти здатні працювати у сучасних лабораторіях різних країн світу та відчувати себе впевнено. Думаю, плюсом буде довести, що студенти розвивають високий рівень професійної англійської мови.