Школа юного біохіміка

Школа юного біохіміка

Історія

Школа розпочала свою роботу з 2013 року. Перша школа була Осінньою і проходила під назвою “Біомолекули живого організму”. Першими організаторами Школи були:

Д.б.н., професор Володимир Іванович Лущак (на той час – завідувач кафедри біохімії та біотехнології та ініціатор Школи)

Д.б.н., професор Галина Миколаївна Семчишин (на той час – к.б.н., доцент)

Д.б.н., професор Марія Михайлівна Байляк (на той час – к.б.н., доцент)

К.б.н., доцент Дмитро Валерійович Господарьов 

К.б.н., науковий співробітник Надія Михайлівна Мосійчук 

К.б.н., доцент Олександра Богданівна Абрат 

К.б.н., доцент Віктор Васильович Гусак 

Експериментальна біологія як основа медицини та біотехнологій

Біологія – наука про життя у всіх його проявах. Головне завдання біологів не тільки описати явище, але знайти його причину. Наприклад, для людини важливо знати причину хвороби. Відтак можна розробити найефективніші способи лікування та запобігання хвороби. Відповідь на питання про причини явищ дає експериментальна біологія. Сучасна експериментальна біологія є фундаментом для різних галузей медицини, біотехнології, охорони та покращення стану довкілля. Вже нагромаджено багато знань про навколишній світ, і нові знання стає отримувати все важче. Саме тому біологам потрібна допомога математиків, фізиків та хіміків. У багатьох розвинених країнах фахівці з цих дисциплін об’єднуються для винайдення шляхів покращення здоров’я та комфорту людини. Загалом, біомедичні науки отримують понад 60% фінансування, яке інвестується в науку в цих країнах. Нашій країні бракує достатньої кількості фахівців з наукоємних галузей біології, таких як біохімія та біотехнологія. Наша кафедра є одним з місць, де готують таких фахівців. На сьогодні випускники кафедри біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету працюють у медико-діагностичних лабораторіях, в харчовій та фармацевтичній промисловості, в судово-медичній експертизі, науково-дослідних інститутах та університетах України та за кордоном. Працівники кафедри стажувалися у Фінляндії, Швеції, Німеччині, Польщі, Великобританії, США та Канаді. За кордоном всі випускники чи співробітники кафедри працюють дослідниками чи викладачами в університетах та наукових установах. Основна частина випускників кафедри вибрала місцем роботи Україну, хоча багато хто з них вже встиг попрацювати в кращих університетах Європи та Америки і досі має перспективи роботи за кордоном.

Основна мета Школи юного біохімікапошук та долучення до біологічних досліджень школярів, які цікавляться біологією, люблять експериментувати та вивчати нове, мріють стати науковцями чи поєднати своє життя з біологією, працюючи у лабораторіях різного профілю.

Школа юного біохіміка має на меті зацікавити сучасною експериментальною біологією, довести важливість та потрібність професії біолога серед інших професій, а також розвинути навички експериментальної роботи у старшокласників. Програма Школи передбачає проведення науково-просвітницьких лекцій, дискусій та лабораторних робіт. При виконанні лабораторних робіт учні матимуть можливість провести якісне виявлення білків, вуглеводів та вітамінів у біологічному матеріалі, отримають навички з виготовлення мікропрепаратів бактерій, дріжджів та клітин крові холоднокровних та теплокровних тварин, ознайомляться із зовнішньою будовою різних клітин живих організмів.

Найамбітніші учасники Школи зможуть:

  • Продовжити їхні наукові пошуки в майбутньому, долучившись до проектів, які виконуються на кафедрі біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету за напрямками:
  • біохімія;
  • медична біологія;
  • лабораторна діагностика людини та тварин;
  • мікробіологія;
  • молекулярна біологія;
  • фізіологія;
  • біотехнологія;
  • дієтологія;
  • генетика;
  • геронтологія.
  • Продовжити навчання в Міжнародній біотехнологічній лабораторії Малої Академії Наук (МАН) України, яка функціонує на кафедрі біохімії та біотехнології.
  • Під керівництвом викладачів кафедри провести власне дослідження, результати якого можна буде представити на конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН, а також на щорічній звітній конференції студентів ПНУ.
  • Поглибити знання з фахової англійської мови (з біологічним спрямуванням);
  • Навчитися подавати заявки на отримання грантів для наукового стажування та навчання в університетах Європи та Америки.

2024 рік

Осіння Школа Юного біохіміка – 9-10 листопада 2024 р.

_________________________________________________________________________________________

2023 рік

Осіння Школа Юного біохіміка – 24-25 листопада 2023 р.

Остаточна Програма Школи юного біохіміка 2023 22 11

Методичка (фінал) 2023

_________________________________________________________________________________________________

2022 рік

Зимова Школа юного біохіміка – 10 грудня 2022 року.

У 2022 році XI Школа юного біохіміка проходила у червні 2022 у зв’язку з карантинними обмеженнями восени 2021 року і російською військовою агресією, розпочатої в лютому 2022 р. 

Програма_Літня Школа юного біохіміка 7 06 2022 (pdf)

_______________________________________________________________________________________________

2019 рік

У 2019 році VIII Школа юного біохіміка отримала фінансування від платформи “Малі Гранти Теплого міста” (Івано-Франківськ) для збільшення кількості учасників із сільської місцевості. Також нашу Школу підримала фундація Biotechnology Initiative, the U.S.-Ukraine Foundation

Autumn_School_Program_2019 11 27 нова (pdf)

 

Програми минулих років

V школа юного біохіміка

Програма V Осінньої школи юного біохіміка “Дивовижний світ живого: від теорії до експерименту” (20 17 р.) (pdf)

Програма VI Осінньої школи юного біохіміка “Дивовижний світ живого: від теорії до експерименту” (2018 р.) (doc)

Методичні вказівки Autumn school 2018 10 17