Наші науковці відвідали Сучавський університет імені Штефана чел Маре для обговорення плану реалізації спільного проекту у рамках програми румуно-українського транскордонного співробітництва

27-28 січня 2020 року професори кафедри біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (ПНУ) Галина Семчишин та Володимир Лущак відвідали Університет «Штефана чел Маре» міста Сучава  (Румунія) в рамках реалізації транскордонного гранту “Персоналізовані підходи для попередження ожиріння та діабету – спільна румуно-українська програма медичної освіти” (PrePOD). Метою поїздки було обговорення деталей підготовки договору та реалізації проєкту. Від румунських партнерів керівником проєкту є професор Mihai Covasa, завідувач кафедри охорони здоров’я та розвитку людини; наукові співробітники PrePOD: аспірант-біоінженер Roxana Toderean;  та аспірантка в галузі медицини Oana Iatcu; помічник-адміністратор PrePOD Loredana Patrascu. Детальний план реалізації проєкту обговорювався з особливою увагою до симетричних дій обох партнерів. Цей візит був дуже корисним для команди ПНУ, особливо з огляду на те, що румунські партнери вже мають певний досвід співпраці з місцевими лікарнями в галузі діабету. Професор Adrian Graur, який раніше був ректором університету,  розповів деякі деталі щодо розвитку Університету міста Сучава, зокрема, він був ініціатором будівництва 15 будівель в університеті. Професор Stefan Purici, проректор університету з міжнародних відносин та європейського розвитку, який чудово розмовляв українською мовою, побажав командам успішної реалізації проекту і дав чимало корисних порад. Професор Cavasa здійснив екскурсію в добре обладнаних новітніх лабораторіях біохімії та молекулярної біології (загальна ціна обладнання в яких перевищує 1200000 євро), що показує яка серйозна увага в Румунії приділяється розвиткові науки за підтримки Європейського Союзу. Як підсумок стало зрозумілим, що існує великий потенціал для співпраці між ПНУ та Університетом міста Сучава у галузі науки, медичної освіти та профілактики захворювань людини.

Фото (зліва направо): Volodymyr Lushchak,  Oana Iatcu, Halyna Semchyshyn, Mihai Covasa and Roxana Toderean.