Кафедра біохімії та біотехнології провела Осінню Школу юного біохіміка 2024!

Впродовж 9 –10 листопада 2024 року на кафедрі біохімії та біотехнології проходила Школа юного біохімка “Дослідники таємниць живого”. В Школі взяло участь 38 учнів з різних шкіл міста Івано-Франківська й області (с. Середній Березів, м. Калуш, м. Галич, м. Городенка).
Насамперед, безмежно дякуємо Збройним силам України, завдяки яким мали змогу провести цей захід.
Інтенсивна дводенна програма включала лекції, лабораторні заняття, екскурсію навчально-науковими лабораторіями, а також вікторину й конкурс на найкращий малюнок про отримані враження від Школи. З доповідями виступили викладачі, аспіранти й випускниці кафедри. Завідувачка кафедри біохімії та біотехнології, професорка Марія Байляк розповіла учням про те”Хто такі біохіміки”. Доцент кафедри біохімії та біотехнології Володимир Швадчак виступив з доповіддю “Чому молекули світяться”, а доцент кафедри біохімії та біотехнології Дмитро Господарьов поділився знаннями про “Дивовижний світ білків”. Аспіранти кафедри біохімії та біотехнології Віталій Балацький і Віталій Деркачов виступили з пізнавальними лекціями “Досліджуємо стрес і поведінку разом з мишами” й “Подорож всередину тіла: як виглядають клітини під мікроскопом”. Випускниці кафедри Марія Кошка, Наталя Нечитайло й Божена Лунів під час доповідей поділились власним досвідом роботи за фахом, а також тим як навчання на кафедрі допомогло й сприяло у працевлаштуванні не лише в Україні, а й за кордоном.
Впродовж двох днів, учні не лише дізнались цікаву й корисну інформацію з доповідей, а й отримали практичні навички під час лабораторних робіт. В окремих групах учні під керівництвом кураторів мали змогу виконати 5 різних лабораторних робіт, серед яких: “Гістологічна лабораторія: дослідження тканин під мікроскопом”, “Якісні реакції на білки та амінокислоти”, “Поведінкові реакції мишей”, “3D візуалізація структури протеїнів”, “Флюорисценція і хроматографія”.
Також для учнів була проведена екскурсія навчально-науковими лабораторіями кафедри (це були лабораторії біохімії, мікробіології, ПЛР і флюоресценції, кімната для утримання плодових мух,  автоклавна, лабораторія мікроклонального розмноження та лабораторія гістології).  Як бонус від керівника лабораторії мікроклонального розмноження Віктора Гусака – кожен учасник отримав саджанець джинури.
Проведення Школи юного біохіміка стало можливим завдяки злагодженій роботі колективу кафедри: викладачів, аспірантів, працівників та студентів. Окрема подяка багаторічному меценату Школи юного біохіміка за фінансову підтримку, завдяки якій 7 учнів мали можливість безкоштовно взяти участь у заході, а для інших було зменшено організаційний внесок. Також, вдячні учням за зворотній зв’язок про участь у Школі, адже це заряджає позитивом і додає натхнення працювати надалі й організовувати такі заходи.

Також висловлюємо окрему подяку к.б.н., доц. Олександрі Абрат, як незмінному координатору школи впродовж багатьох років.