Старший лаборант Галина Шмігель взяла участь у закордонному науковому дослідженні

Протягом 7-19 лютого 2019 року Галина Шмігель, старший лаборант кафедри біохімії та біотехнології ПНУ, взяла участь в міжнародному науковому дослідженні. Експерименти проводилися на базі лабораторії кафедри функціональної зоології Люндського університету (м. Люнд, Королівство Швеція). Керівниками даного наукового проекту були Stefan Pierzynowski, професор Люндського університету та Danica Grujic, старший директор фармакологічної компанії Allena Pharmaceuticals (Ньютон, США).

Дослідження проводилися на трансгенних мишах, дефектних за уриказою, ферментом, що каталізує процес перетворення сечової кислоти до алантоїну під час метаболізму пуринів в організмі тварин, в людини цей фермент відсутній. Результати цього експерименту є важливим кроком для виготовлення препаратів для пацієнтів з подагрою чи гіпероксалурією і особливо для пацієнтів з хронічною хворобою нирок.