Потужний науковий центр на Прикарпатті запрошує абітурієнтів

Кафедра біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника незаслужено довгий час залишається непоміченою місцевими абітурієнтами, які цікавляться біологічними науками. Більшість шукає кращої долі за кордоном або в університетах великих міст. Втім, варто зауважити, що студенти кафедри біохімії та біотехнології в Івано-Франківську мають такі самі, а часом значно більші, кар’єрні досягнення, як їхні ровесники, які вчаться у відомих університетах в інших областях України. На кафедрі проводять дослідження, які публікуються у відомих міжнародних виданнях, таких як Science Advances, The Journals of Gerontology, Experimental Gerontology, Biogerontology, Ageing Research Reviews, тощо. Керівник кафедри професор Володимир Лущак має найвищі наукометричні показники серед усіх біохіміків України. Це було визнано всесвітньовідомою компанією Clarivate Analytics, яка є обраховує фактор впливовості наукових видань і є власником реферативної бази даних Web of Science, а також одним з найбільших світових видавництв з мільярдними статками Elsevier. Професор Лущак декілька років отримував нагороди від цих компаній за свої досягнення в Україні. Він активно спілкується з видатними вченими в своїй галузі. Зокрема, на початку 2000-х вів активну переписку з американським дослідником Грегом Семензою та британським дослідником Пітером Реткліффом, які в 2019 році отримали Нобелівську премію за вивчення молекулярних механізмів реакції клітин на нестачу кисню. Активні студенти кафедри стають співавторами наукових статей, виграють заохочувальні гранти за успіхи в навчанні та наукові досягнення, нагороди на конференціях. Все це слугує для них потужним кар’єрним трампліном.

Кафедра має малий колектив і скромну інфраструктуру порівняно з інфраструктурою кафедр біохімії інших університетів. Проте має значно більші досягнення завдяки наполегливій праці викладачів-дослідників, співробітників, аспірантів та студентів. Одночасно, кількість обладнання на кафедрі стрімко зростає – вже є машина для проведення полімеразної ланцюгової реакції, флюоресцентний мікроскоп, сучасний полярограф та інші прилади. Студенти відіграють ключову роль в розвитку дослідницької роботи і чергових досягненнях. Саме вони недавно опанували метод імуноблотингу, завдяки чому змогли глибше зануритись в механізми біохімічних перетворень в клітинах. Тому абітурієнтам з усіх куточків Івано-Франківської області є сенс вивчати біохімію і суміжні науки – вірусологію, мікробіологію, біологію клітини, – в Івано-Франківську, оскільки там є не менш потужний науковий центр, ніж в інших містах України і ближнього закордону.