Успіхи наших студентів

2024 рік

 

Наші студентки – Дар’я Додон, Лабич Іванна, Василишин Оксана, Федів Христина та Яцків Ірина були відзначені дипломами ІІ та ІІІ ступенів за кращі доповіді на конференції “Інновації у медицині та фармації”

93-тя науково-практична конференція студентів та молодих вчених із міжнародною участю “Інновації в медицині та фармації” відбулась на базі Івано-Франківського національного медичного університету

2023 рік

 

Студентка Анна Охович отримала стипендію Президента України на другий семестр 2022/2023 р.

Академічні стипендії Президента України призначаються студентам-відмінникам вищих навчальних закладів України, які найбільш відзначилися в навчальній та науковій роботі.

Четверо студентів – Штурмак Андрій, Харук Святослав, Рак Марія та Тутка Аліна отримали дипломи за кращі доповіді на конференції “Інновації у медицині та фармації”

92-а науково-практична конференції студентів та молодих вчених із міжнародною участю “Інновації в медицині та фармації” проходила на базі Івано-Франківського національного медичного університету.

Студентка-біохімік Лунів Божена з першого лютого до 30 червня 2023 року (з можливістю продовження) візьме участь у міжнародному стажуванні в Інституті експериментальної біології імені Ненського Польської академії наук у Варшаві (Польща)

Студентка 4 курсу Нечитайло Наталія завершила другий етап стажування, який проходив з жовтня 2022 року по січень 2023 року у International Institute of Molecular Mechanisms and Machines (IMoL), Polish Academy of Sciences (Варшава, Польща).
2022 рік

 

Студенти та аспіранти кафедри успішно пройшли онлайн-курси «Науки про життя» та «Біоінформатика» за підтримки Німецької Служби академічних обмінів (DAAD) у рамках програми «Ukraine digital: Ensuring academic success in times of crisis»

Наша випускниця 2021 року Христина Матвеєва вступила до аспірантури  в інституті Пастера (Париж, Франція). Працюватиме у відділі імунології грибкових інфекцій

Протягом липня-серпня студентка четвертого курсу Наталя Нечитайло проходила  стажування у International Institute of Molecular Mechanisms and Machines (IMoL), Polish Academy of Sciences (Варшава, Польща).  Другий етап стажування розпочнеться з середини жовтня 2022 р. Стажування відбувається в рамках грантової програми EMBO Solidarity with Ukraine 

Наші студентки-четвертокурсниці Марія Кошка та Божена Лунів пройшли влітку короткотривале стажування у рамках освітньої програми  Інституту біологічних наук Люблінського Католицького університету (Польща)

З липня 2022 року студентка 4-го курсу Каріна Маліновська проходить стажування у в школі біонаук Бірмінгемського університету (Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії)  у науковій групі професорки Alicia Hidalgo

Випускниця магістратури 2021 року Тетяна Струтинська продовжила навчання у аспірантурі  університету міста Хельсінкі (Фінляндія). Приєдналась Тетяна до наукової групи доктора Jaakko Mattila, який досліджує роль стовбурових клітин за гомеостатичного оновлення тканин та  хворобливих станах

 

Випускниця магістратури  2021 року Аліна Заячківська продовжила навчання в аспірантурі в Саарландському університеті (Німеччина) у групі метаболічної інженерії актинобактерій під керівництвом  доктора біологічних наук, проф. Андрія Лужецького 

 

 

Відзнаки за кращі доповіді на звітній науковій університетській конференції студентів за 2021 рік

Доповіді трьох студентів – Марії Кошки, Анни Охович та Катерини Старчервської були відзначені як кращі на звітній науковій університетській конференції  студентів за 2020 рік.

 

2021 рік

 

Студент 3-го курсу Святослав Харук  – серед переможців конкурсного  відбору Благодійного фонду “Повір у себе” у 2021 році 

Впродовж 2021-2022 навчального року переможці отримуватимуть щомісячно стипендію від Фонду. 

 
Студентка 2-го курсу магістратури – Аліна Заячківська отримала грант від Федерації європейських мікробіологічних товариств FEMS (Federation of European Microbiological Societies) у 2021 р.

Протягом вересня – грудня 2021 р. студентка проходитиме 3-ох місячне стажування в Саарландському університеті (Німеччина) у групі метаболічної інженерії актинобактерій під керівництвом  доктора біологічних наук, проф. Андрія Лужецького. 

Студентки кафедри Наталя Нечитайло та Каріна Маліновська стали переможцями конкурсного відбору та отримали річну стипендію Фонду Східноєвропейських досліджень (м. Варшава, Республіка Польща) на 2021/2022 навчальний рік

Розмір стипендії на весь період 1000 $.

2020 рік

 

Студентка Тетяна Дмитрів отримала стипендію Президента України на перший семестр 2020 р.

Академічні стипендії Президента України призначаються студентам-відмінникам вищих навчальних закладів України, які найбільш відзначилися в навчальній та науковій роботі.

 

Студентка Тетяна Дмитрів – серед переможців конкурсного  відбору Благодійного фонду “Повір у себе” у 2020 році 

Впродовж 2020-2021 навчального року переможці отримуватимуть щомісячно стипендію від Фонду. 

Студентки кафедри Софія Владика та Іванна Козачишин стали переможцями конкурсного відбору та отримали річну стипендію Фонду Східноєвропейських досліджень (м. Варшава, Республіка Польща) на 2020/2021 навчальний рік

Розмір стипендії на весь період 1000 $.

Студенти-третьокурсники Віталій Деркачов, Надія Стрілець та Тетяна Дмитрів отримали відзнаки за кращі постерні доповіді на конференції молодих дослідників у Львові

Наші студенти дистанційно взяли участь у XVI Міжнародній науковій конференції студентів та аспірантів “Молодь і поступ біології”, яка була організована проведена 28 квітня 2020 на базі Львівського національного університету ім. Івана Франка. Постерні доповіді студентів були відзначені дипломами 1-го та 2-го ступенів.

 

Відзнаки за кращі доповіді на звітній науковій університетській конференції студентів за 2019 рік

Доповіді трьох студентів – Олега Дем’янчука, Дмитрів Тетяни та Святослава Цюмпали були відзначені як кращі на звітній науковій університетській конференції  студентів за 2019 рік.

2019 рік

 

Ініціативна група студентів ResCom виграла грант від платформи “Малі Гранти” Теплого Міста

Наші студенти спільно з викладачами кафедри подали заявку та стали одними з переможцями Осінньої хвилі-2019 “Малих грантів” Теплого міста. Завдяки отриманим коштам була профінансована 7-ма Осіння Школа юного біохіміка, в якій взяло участь близько 50 учнів з Івано-Франківської області.

Магістрант Олег Дем’янчук став одним з переможців конкурсу на кращу постерну доповідь серед молодих вчених у рамках XII Українського  Біохімічного конгресу, який проходив 30 вересня -1 жовтня  2019 року на базі Тернопільського медичного університету ім. І.Я. Горбачевського 

Студент 3-го курсу Мар’ян Іваночко  отримав грант від платформи IAESTE (International Association for the Exchange of Students for Technical Experience) для проходження стажування на кафедрі цитобіохімії університету м. Лодзь (Польща)

Термін стажування – 6 тижнів (3 червня по 15 липня 2019 р.). Програма стажування: вивчення молекулярних механізмів неопластичної трансформації клітин та освоєння методів культивування клітин in vitro, виділення РНК, ПЛР та вестерн-блотінгу.

Наші молоді науковці взяли участь у 4-му регіональному науковому симпозіумі «Єдине здоров’я»

З 20 по 24 травня 2019 року у Києві проходив Четвертий щорічний регіональний науковий симпозіум в рамках концепції «Єдине здоров’я». Захід був організований як одна з складових Програми з написання наукових робіт (ПННР), що була впроваджена в рамках Програми зменшення біологічної загрози (ПЗБЗ) Агентства зменшення загрози (АЗЗ).  Протягом всієї зустрічі експертна колегія здійснювала оцінювання наукових робіт молодих українських вчених та відібрала учасників, які співпрацюватимуть з міжнародними експертами, щоб отримати допомогу в аналізі даних, визначенні наукових журналів з високим індексом цитування та підготовці рукописів статей, що можуть бути направлені на рецензування та потенційно опубліковані. Серед відібраних робіт – роботи наших молодих науковців – аспірантки 3 року навчання Ольги Стрільбицької та студентки 3-курсу Антоніни Мельничук, менторами яких будуть доктор Луїс ДаСільва (США) та доктор Сергій Михаловський (Великобританія).

Доповідь нашої магістранки Ірини Хом’якової відзначена дипломом на конференції молодих вчених “Молодь і поступ біології”

Стендова доповідь нашої магістрантки Ірини Хом’якової була відзначена дипломом ІІІ ступеня у секції «Біохімія» на ХV Міжнародній науковій конференції студентів і аспірантів “МОЛОДЬ І ПОСТУП БІОЛОГІЇ”, яка відбулася 9-11 квітня на базі біологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Іра представляла роботу по дослідженню впливу періодичного голодування на антиоксидантну систему печінки дорослих мишей. 

Олег Дем’янчук та Мар’яна Сітко – переможці Всеукраїнського конкурсу студентських робіт із спеціальності “Біологія” у 2019 році

18-19 квітня у Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка відбулася підсумкова конференція ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з спеціальності «Біологія». За результатами конференції студенти ІV курсу спеціальності «Біологія» (спеціалізація «Біохімія») ОЛЕГ ДЕМ’ЯНЧУК та МАР’ЯНА СІТКО стали переможцями конкурсу та нагороджені Дипломом І ступеня. Наші студенти виступили з доповіддю на тему: «Участь білків NRF2 та KEAP1 у регуляції метаболізму та стійкості плодової мушки до стресів». Керівник  – кандидат біологічних наук, доцент кафедри біохімії та біотехнології Марія Байляк.

Дмитро Василюк  та Роксолана Щерба  – призери всеукраїнського конкурсу студентських робіт із спеціальності “Біотехнології та біоінженерія” у 2019 році

2 квітня у Національному університеті «Львівська політехніка»відбулася підсумкова  конференція ІІ туру  Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з спеціальності «Біотехнології та біоінженерія».  За результатами конференції  студенти ІV курсу спеціальності «Біологія» (спеціалізація «Біохімія») Дмитро Василюк та Роклолана Щерба здобули II-е призове місце та нагороджені Дипломом ІІ ступеня. Наші студенти виступили з доповіддю на тему: «Вплив світлодіодного освітлення на фізіологічні та біохімічні показники смородини Ribesnigrum в культурі in vitro».

Керівник – кандидат біологічних  наук, доцент кафедри біохімії та біотехнології  Віктор Гусак.

Проходження курсів з розведення, утримування та використання лабораторних тварин на запрошення проф. Стефана Пєжиновські з Лундського університету (Швеція): лютий 2019

Протягом 11-15 лютого 2019 р. студенти Деркачов Віталій, Матвеєєва Христина, Мельничук Антоніна, Струтинська Тетяна, Іваночко Мар’ян та Росипайло Уляна взяли участь в 5-денних курсах з підготовки фахівців з розведення, утримання та використання лабораторних тварин. Курси проходили на базі Біологічно-хімічного наукового центру Варшавського університету (Польща) під керівництвом Польського наукового товариства лабораторних тварин (PolLASA).

2018 рік

 

Анастасія Грущенко та Леся Сіщук – переможці стипендіальної програми Leonhard-Euler-Programm 2018/2019

Наші магістранти Анастасія Грущенко та Леся Сіщук стали переможцями стипендіальної  програми Leonhard-Euler-Programm 2018/2019, яка підтримується Німецькою службою академічних обмінів (DAAD). У рамках даної програми магістрантки провели дослідження на тему: «Взаємодія між біохімічними та імунологічними процесами у мишей із передраковими та раковими захворюваннями печінки» при кафедрі гастроентерології, гепатології та ендокринології на базі Вищої медичної школи Ганновера (Німеччина), під керівництвом Dr. Тетяни Євси – з німецького боку та професорів нашої кафедри – Галини Семчишин і Володимира Лущака. Загальна тривалість стипендійної програми – 10 місяців.

Випускниця кафедри Наталя Петрів вступила до аспірантури до Вищої медичної школи Ганновера (Німеччина)

Завдяки чудовим знанням англійської мови, а також відмінним практичним і теоретичним навичкам у галузі біохімії, магістр Наталія Петрів стала переможницею стипендіальної програми Leonhard-Euler-Programm 2017/2018, яка підтримується Німецькою службою академічних обмінів. У рамках даної програми магістрантка проводила дослідження на кафедрі гастроентерології, гепатології та ендокринології (Director: Prof. Dr. Michael Manns) на базі Вищої медичної школи Ганновера, під керівництвом Dr. Tetyana Yevsa. Під час досліджень у Німеччині Наталія здобула хороші теоретичні, а також практичні навички в галузі імунології печінки та отримала багато попередніх результатів, які стали надійною основою для її подальшої наукової роботи.

У липні 2018 року Наталія Петрів успішно розпочала  роботу над своєю науковою дисертацією на тему “Дослідження захисних імунних механізмів у розвитку передракових та ракових захворюваннях печінки” в дослідницькій групі Dr. Tetyana Yevsa.

Студентки кафедри Аліна Заячківська та Надія Стефанишин отримали річну стипендію Фонду Східноєвропейських досліджень на 2018/2019 навчальний рік

10 студентів ПНУ стали першими в Україні стипендіатами Фонду Інституту Східноєвропейських досліджень. Це стало можливо завдяки підписаній 12 червня 2018 р. двосторонній Угоді про співпрацю між Фондом Інституту Східноєвропейських досліджень (м. Варшава, Республіка Польща) та ПНУ ім. В. Стефаника. Експертна Комісія Фонду вирішила відзначити студентів, які набувають знання, зокрема, в напрямку туризму, природничих наук та економіки. Основними критеріями оцінювання стало володіння студентами англійською мовою на рівні B2, середній бал за період навчання (не нижче 4,5). Впродовж 2018-2019 навчального року студенти отримуватимуть щомісячно стипендію в розмірі еквіваленту 100 доларів. Серед стипендіатів – студентки кафедри біохімії та біотехнології Аліна Заячківська (2-ий курс) та Надія Стефанишин (3-ій курс).

Наші студенти успішно виступили на XVI Міжнародній науковій конференції студентів та молодих вчених «ШЕВЧЕНКІВСЬКА ВЕСНА: ДОСЯГНЕННЯ БІОЛОГІЧНОЇ НАУКИ / BIOSCIENCE ADVANCES – 2018»

З 24 по 27 квітня 2018 р. у Навчально-науковому центрі «Інститут біології та медицини» Київського національного університету ім. Т. Шевченка відбулась XVI Міжнародна наукова конференція студентів та молодих вчених «ШЕВЧЕНКІВСЬКА ВЕСНА: ДОСЯГНЕННЯ БІОЛОГІЧНОЇ НАУКИ / BIOSCIENCE ADVANCES». У конференції взяло участь близько 200 учасників з різних міст України та закордону. Кафедру біохімії та біотехнології ПНУ на конференції представили 8 студентів. За підсумками конференції було нагороджено дипломом 2 ступеня Клоновського Андрія та дипломами 3 ступеня Анастасію Грущенко, Аліну Заячківську та Лесю Сіщук за найкращі усні доповіді, дипломами 3 ступеня за найкращі стендові доповіді – Аліну Семчук, Тетяну Паньків, Вікторію Тимів та Віталія Балацького.

Олег Дем’янчук та  Наталія Бутенко – переможці Всеукраїнського конкурсу студентських робіт у галузі “Біологічні науки” у 2018 році

Протягом 25-26 квітня 2018 року на базі Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі біологічних наук. За результатами конкурсу ІІ місце здобула наукова робота “Захисна дія альфа-кетоглутарату проти токсичності алюмінію у плодової мушки Drosophila melanogaster” студентів нашої кафедри Олега Дем’янчука та Наталії Бутенко.  Науковий керівник: к.б.н., доц. Марія Байляк).

Студенти-біохіміки відзначені дипломами XIV міжнародної наукової конференції “Молодь і поступ біології” (2018 р.)

XIV Міжнародна наукова конференція “Молодь і поступ біології” відбулася 10-12 квітня на базі Львівського національного університету ім. Івана Франка. У конференції брали участь студенти та аспіранти з різних міст України, а також з Польщі, Білорусії, Молдови, Чехії, Австрії та Азербайджану. Прикарпатський національний університет на науковому зібранні представили студенти-біохіміки – Аліна Семчук, Олег Дем’янчук, Мар’яна Сітко та Наталя Бутенко. За підсумком роботи конференції студенти нашої кафедри були відзначені дипломами. Зокрема, Аліна Семчук нагороджена дипломом ІІ-го ступеня, Олег Дем’янчук та Мар’яна Сітко отримали дипломи ІІІ-го ступеня за кращі стендові доповіді. Наталя Бутенко відзначена дипломом ІІІ-го ступеня за кращу усну доповідь у секції «Біохімія». Переможців відзначили дипломами та нагородили підручниками і навчальними посібниками Львівського університету та англомовними виданнями, наданими Українсько-американським доброчинним фондом «Сейбр-Світло».

2017 рік

 

Магістрантки Марія Головчак та Наталя Петрів – переможці стипендіальної  програми Leonhard-Euler-Programm 2017/2018, яка підтримується DAAD

Магістранти Марія Головчак та Наталя Петрів стали переможцями стипендіальної  програми Leonhard-Euler-Programm 2017/2018, яка підтримується Німецькою службою академічних обмінів (Deutscher Akademischer Austausch Dienst, DAAD). Програма передбачала написання магістерської роботи з подвійним керівництвом: з німецького боку керуватиме роботою студенток  Dr. Тетяна Євса, з українського – проф. Володимир Лущак та проф. Галина Семчишин. Загальна тривалість стипендійної програми – 10 місяців, з них 3 місяці (20.09.2017 – 16.12 2017) магістрантки проводили дослідження у Вищій медичній школі Ганновера (Німеччина) (Hanover Medical School, Germany ) та на базі Дослідницького центру ім. Гельмгольца (Helmholtz-Zentrum für Infektionsforschung, Braunschweig, Germany). До червня 2018 року магістрантки проводили дослідження у рідному університеті. 

У рамках проекту магістрантки вивчали біохімічні та імунологічні процеси у мишей, що піддаються дієті з високим вмістом жиру та періодичним годуванням. Тема дослідницької роботи Марії Головчак: “Influence of intermittent- and high fat diets on oxidative stress and immune responses in mice”. Тема дослідницької роботи Наталії Петрів: “Influence of intermittent- and high fat diets on carbonyl stress and immune responses in mice”.

Проходження курсів з розведення, утримування та використання лабораторних тварин на запрошення проф. Стефана Пєжиновські з Лундського університету (Швеція)

Протягом 13-17 лютого 2017 р. студенти Андрій Клоновський, Леся Сіщук, Оля Мудра, Олеся Семчишин, Наталя Петрів та Марія Головчак, а протягом  12 – 16 лютого 2018 р.  студенти Аліна Заячківська, Владислав Когут , Олег Шевчик,  Мирослава Ватащук та  Наталія Бутенко взяли участь в 5-денних курсах з підготовки фахівців з розведення, утримання та використання лабораторних тварин. Курси проходили на базі Біологічно-хімічного наукового центру Варшавського університету (Польща) під керівництвом Польського наукового товариства лабораторних тварин (PolLASA).

Андрій Клоновський та  Анастасія Грущенко – переможці Всеукраїнського конкурсу студентських робіт у галузі “Біологічні науки” у 2017 роціПротягом 21-24 березня 2017 р. на базі Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі біологічних наук. За результатами конкурсу ІІ місце здобула наукова робота “Вплив природних та синтетичних речовин класу бігуаніди на окремі фізіолого-біохімічні параметри Drosophila melanogaster при споживанні крохмалю з високим вмістом амілози” студентів нашої кафедри Андрія Клоновського та Анастасії Грущенко.  Науковий керівник: кандидат біологічних наук, викладач Олександра Абрат.