Аспірантка кафедри біохімії та біотехнології Надія Стефанишин, окрім роботи над темою дисертації та залучення до різних наукових досліджень кафедри, пише статті для науково-популярного медіа «Куншт», що допомагає популяризувати науку і «розповідати про складні речі простими словами». Ще у 2020 році у цьому журналі вийшла її перша науково-популярна стаття «Золотий вік: чому ми старіємо» (https://kunsht.com.ua/zolotij-vik-chomu-mi-stariyemo/), де авторка, описала причини старіння, аналізуючи наукові дані відомі на той час.
Коли почалась повномасштабна війна росії проти України в медіа «Куншт» почали виходити статті, які мають на меті допомогти людям вижити в умовах війни, а також надати корисні рекомендації що робити в тих чи інших екстремальних випадках. Разом з журналом «Куншт» Надія написала про те, як розпізнати і що робити у випадку зневоднення організму людей (https://kunsht.com.ua/yak-rozpiznati-znevodnennya/), (цю статтю також можна прослухати в аудіо форматі), як безпечно вживати консервовані продукти і вберегтись від ботулізму (https://kunsht.com.ua/shho-take-botulizm-i-yak-bezpechno-vzhivati-konservi/), чому в умовах війни краще відмовитись від алкоголю й для чого був потрібен сухий закон (https://kunsht.com.ua/suxij-zakon-v-umovax-vijni/), а також про те, що хоча Covid19 не здається українцям вже таким страшним, однак потрібно пам’ятати, що вірус нікуди не зник і не потрібно забувати про вакцинацію та берегти власне здоров’я і близьких (https://kunsht.com.ua/chomu-vazhlivo-pamyatati-pro-covid-19-v-umovax-vijni/).
«Коли почалась повномасшатабна війна росії проти України хотілось допомогти людям, а також своїй країні в різний спосіб: волонтерити, донатити на ЗСУ, а також ділитись корисною інформацією, спираючись на наукові дані. Я безмежно вдячна медіа «Куншт» за співпрацю і що можу бути корисною таким чином». — зазначає Надія Стефанишин.
Ще у 2021 році Надія разом з іншими українькими науковцями брала участь в науковій онлайн-майстерні «Науку чути» за підтримки науково-популярного медіа “Куншт” та Фонду Федора Шпига, де українські науковці мали змогу прослухати онлайн-вебінари та взяти участь у воркшопах. Дізнатись та покращити навички того як якісно створювати науково-популярні відео, писати статті, вести блоги, комунікувати з медіа. Крім того науковці мали можливість отримати контракти від видавництв «Віхола» та «Yakaboo Publishing» на видання своїх науково-популярних книжок (https://www.projects.kunsht.com.ua/naukuchuty). Хотілось би, щоб таких проєктів було якнайбільше, адже популяризація науки в нашій країні надзвичайно важлива.
А Надії бажаємо натхнення і наснаги для подальших звершень.