Максимчук Анастасія

Максимчук (Грущенко) Анастасія

“Успіх не є ключем до щастя. Щастя – ось ключ до успіху. Якщо ви любите те, що робите, ви будете успішним”.
© Альберт Швейцер

Моя історія розпочалася ще зі школи, коли я постала перед вибором своєї майбутньої професії. Було дуже складно прийняти рішення, коли тобі всього лише 16 років, але моя любов до біології допомогла зробити правильний вибір. Я пішла по цьому шляху і обрала кафедру біохімії та біотехнології в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника.
Під час свого навчання я була активною учасницею науково-дослідної діяльності на кафедрі. Долучалася до багатьох цікавих проектів, які стосувалися вивчення різних біохімічних процесів. Після закінчення бакалаврату я не довго вагалася чи продовжувати свою освіту в магістратурі. І саме завдяки цьому рішенню та всебічній підтримці викладачів кафедри я мала можливість поєднати свою магістерську роботу з проектом присвяченим вивченню імунологічних та біохімічних параметрів у мишей з передраковим станом, що стартував в рамках міжнародної стипендіальної програми Leonhard-Euler-Programm 2018/2019, яка фінансувалася Німецькою службою академічних обмінів (DAAD). Цей досвід дав мені змогу поглибити свої знання в імунології та біохімії, а також навчитися співпрацювати з колегами в інших країнах.
Після закінчення університету, я переїхала до Києва, щоб розпочати свою кар’єру в науковій сфері. Проте, я швидко зіткнулися зі складнощами, пов’язаними з високими цінами на житло та заробітною платою, яка не відповідала моїм очікуванням. Ці труднощі дали мені зрозуміти, що велика любов до науки та досліджень не обмежується лише лабораторією. Я була готова використовувати свої знання у різних галузях та областях. Так я і потрапила в одну з найкращих фармакологічних компаній – Servier. Ця робота дала мені можливість познайомитися зі світом фармації та медичної індустрії. Проте, з часом я зрозуміла, що моя справжня пристрасть полягає у наукових дослідженнях.
Ще одним проміжним етапом моєї кар’єри стала медична лабораторія CSD, де я близько року працювала з методами CISH та FISH, які використовуються для визначення генетичних змін в клітинах. Ця робота стала важливою частиною мого розвитку та допомогла удосконалити мої знання та навички у галузі молекулярної біології та генетики.
Весь цей досвід, став основою моєї подальшої кар’єри як імунолога у відділі тканинного типування лабораторії медичної генетики НДСЛ “ОХМАТДИТ”. Тут ми займаємося підбором донорів для реципієнтів перед трансплантаціями. У процесі досліджень ми використовуємо найсучасніші методи та технології для визначення сумісності. Ця робота дозволяє мені не просто проводити дослідження, а й допомагати людям.
Отже, можу сміливо сказати, що кафедра біохімії та біотехнології дала мені не лише набір знань та практичного досвіду, який став фундментом моєї подальшої кар’єри, а також дозволив мені конкурувати на ринку праці та розвиватися в своїй обраній галузі.