Міжнародна співпраця

Налагоджено активне співробітництво з науковими установами та  окремими дослідниками з Канади, США, Великобританії, Німеччини, Швеції, Фінляндії, Польщі та Бразилії.

Починаючи з 2010 року, молоді співробітники та студенти активно беруть участь у виконанні наукових проектів у лабораторії професора Стефана Пєжиновського з Лундського університету (Швеція). Також за підтримки професора  Стефана Пєжиновського наші студенти та співробітники проходять курси з розведення, утримування та використання лабораторних тварин на базі біологічно-хімічного наукового центру Варшавського університету (Польща). Курси проводяться за участі Польського наукового товариства лабораторних тварин.

     

З 2016 року здійснюється виконання спільного німецько-українського наукового проекту “Клітинні механізми здорового старіння мозку при обмеженні калорійності” спільно з доктором  Ольгою Гаращук із Тюбінгенського університету (Німеччина).

   

У співпраці з Інститутом імунобіології та епігенетики ім. М. Планка (Фрайбург, Німеччина) проводиться виконання проекту з вивчення молекулярних механізмів, що лежать в основі підвищення ризиків виникнення діабету та ожиріння у нащадків  (керівник проекту – докторант Олег Лущак).

З часу створення кафедра  дуже інтенсивно співпрацює з відомим канадським біохіміком і фізіологом, професором Кеннетом Сторі (Kenneth B. Storey) з Карленського університету міста Оттави (Канада). Професор Сторі має всесвітню репутацію завдяки своїм дослідженням біохімічної адаптації – молекулярних механізмів, які дозволяють тваринам адаптуватися і переносити важкі екологічні стреси, такі як глибокий холод, нестача кисню і висихання. За інформацією Інституту наукової інформації (Нью-Йорк, США) професор Сторі з 2004 року входить до 1% найбільш цитованих вчених світу з усіх дисциплін. Професор Сторі є членом редакційних колегій низки журналів з порівняльної фізіології, а також нагороджений багатьма відзнаками за плідну наукову діяльність.Професор Сторі віддавна співпрацює з кафедрою біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету і разом з професором Лущаком є співавтором понад 40 публікацій, які стосуються адаптації організмів до дії токсикантів і несприятливих чинників довкілля. У серпні 2015 року на запрошення професора В. Лущака професор К. Сторі відвідав нашу кафедру і прочитав лекцію на тему: “Адаптації живих організмів до глобальних змін клімату”.

            

https://www.facebook.com/lushchak.volodymyr/videos/10214652221127593/