Загальна інформація про центр

На базі факультету природничих наук Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника планується і вже зроблені перші кроки у створенні Науково-просвітницького біолого-хімічного центру.

Ідейним натхненником проекту виступив завідувач кафедри біохімії та біотехнології, професор Володимир Лущак. З питань створення центру вже відбулись дві установчі наради. До вирішення стратегічних питань роботи центру долучилися директор департаменту освіти і науки івано-франківської ОДА Віктор Кімакович, голова Туристичної асоціації Івано-Франківщини Оксана Федорович, співзасновник громадської організації  «IT кластер» Леся Федорук, заслужений журналіст України Ольга Бабій, співробітники обласного інституту післядипломної освіти, вчителі Івано-Франківських ЗОШ, керівництво і співробітники Прикарпатського національного університету.

Після низки обговорень були сформульовані загальна мета та завдання Центру, а також створена робоча група, яка має на меті підготувати  концепцію роботи Центру.

Мета роботи центру: координація освітницьких зусиль державних, суспільних,  кооперативних та приватних організацій і осіб у підвищенні рівня підготовки учнів старших класів навчальних закладів I-III рівнів акредитації  у галузях біології та хімії.

Робота центру плануватиметься на частково самоокупній основі за рахунок грантів і  пожертвувань організацій різних форм власності та приватних осіб.

Завдання:  

  1. Центр має надавати експериментальну базу і методологічне забезпечення для підвищення кваліфікації вчителів відповідних предметів.
  2. Надавати експериментальну базу і методологічне забезпечення для підготовки учасників (школярів) відповідних предметних олімпіад.
  3. Створити умови для проведення дослідницьких робіт учнями середніх шкіл.
  4. Кооперувати свої зусилля з системами предметних олімпіад і Малої Академії Наук.
  5. Готувати і виконувати проекти на грантовій основі від державних та недержавних інституцій.
  6. Залучати сучасні інформаційні технології до підготовки школярів.
  7. Через два-три роки від відкриття перейти на часткове, або й повне самофінансування.
  8. Готувати контингент потенційних студентів для українських ВНЗ з виходом на міжнародний рівень навчання і отримання подвійних дипломів.
  9. Проводити просвітницькі та наукові екскурсії, демонстрації та інші заходи з метою популяризації науки і фахової освіти у відповідних сферах.

Ласкаво запрошуємо до співпраці усіх небайдужих, оскільки очікується, що центр стане організацією, яка складається з ініціативних людей, що об’єдналися для розвитку Прикарпаття і України. З питаннями та пропозиціями звертатися на електронну адресу: oleksandra.abrat@pnu.edu.ua (координатор Олександра Абрат).

Проведені заходи