30 ЧЕРВНЯ РОЗПОЧАЛА СВОЮ РОБОТУ НІМЕЦЬКО-УКРАЇНСЬКА ЛІТНЯ НАУКОВА ШКОЛА «ПЕРСПЕКТИВИ БІОМЕДИЦИНИ: ІМУНОТЕРАПІЯ РАКУ»

Основні моменти
• 25 відібраних full time учасників та понад 20 part time учасників – слухачів лекцій
• Вітальне слово від організаторів – професора Володимира Лущака
• Відкриття школи традиційним виконанням гімну України
• Вступне слово Dr. Тетяни Євси (Гановерський медичний університет): презентація організаторів Школи, німецьких та українських лекторів, учасників школи
• Вступне слово Dr. Оксани Зойменіхт (German-Ukrainian Academic Society, Берлін): презентація німецько-української спільноти THE UKRAINE NETWORK, її основних завдань та учасників, проведених за запланованих заходів, потенційних можливостей для українських науковців на базі UKRAINET-projects platform,
• Лекція професора онкології Віктора Уманського (Німецький дослідницький центр раку (DKFZ), Гейдельберг) «Сучасні аспекти імунотерапії раку»: про успіхи, невдачі та подальші виклики. Ключові тези лекції: завдання імунотерапії раку – це розробка підходів (а) стимулювання антипухлинної відповіді в організмі шляхом збільшення кількості ефекторних імунних клітин, (б) зменшення імуносупресії, а також (в) збільшення імуногенності ракових клітин. Відповідно до завдань, ведеться розробка кількох типів імунотерапії раку, які базуються на використанні цитокінів та факторів росту, моноклональних антитіл, адоптивного переносу тумор-специфічних Т клітин, вакцинації, нейтралізації імуносупресивних механізмів.