НАШ СТУДЕНТ МАР’ЯН ІВАНОЧКО ПРОЙШОВ СТАЖУВАННЯ НА КАФЕДРІ ЦИТОБІОХІМІЇ УНІВЕРСИТЕТУ М. ЛОДЗЬ (ПОЛЬЩА)

З 3 червня до 15 липня 2019 року студент 3-го курсу Мар’ян Іваночко проходив стажування на кафедрі цитобіохімії університету м. Лодзь (Польща) у рамках платформи IAESTE (International Association for the Exchange of Students for Technical Experience, Міжнародна асоціація по обміну студентами для проходження виробничої практики).

Програмою стажування було передбачено вивчення молекулярних механізмів неопластичної трансформації клітин, зокрема таких як:

– епігенетичні модифікації при ракових захворюваннях;

-індукція апоптозу у ракових клітин при В-клітинній лейкемії;

– роль глікозилювання білків у метаболізмі ракових клітин.

Для проведення цих досліджень Мар’яном були освоєні наступні методики:

– робота з культурами клітин (різновиди клітин раку молочної залози, тестування інгібіторів росту пухлинних клітин)

– виділення РНК з тканин печінки та культур клітин та визначення їх вмісту методами полімеразної ланцюгової реакція у реальному часі (real-time PCR) разом з MSP-PCR та частково SNP genotyping, а також денситометричний аналіз результатів

-імунопреципітація хроматину

– виділення білків, визначення їх вмісту методом Лоурі та методами гель-електрофорезу та вестерн-блоту.

Із вражень Мар’яна «Всі методики ці потребують відповідного обладнання та програмного забезпечення та пильної підготовки зразків. Я вражений та задоволений роботою у молекулярній біології, у цьому розвинутому закладі, з цими приємними науковцями. І я пишаюся тим, що рідна лабораторія наздоганяє рівень закордонних».

По завершенню практики Мар’ян отримав сертифікат про проходження стажування з дуже добрими характеристиками.