ПРОФЕСОР ВОЛОДИМИР ЛУЩАК взяв участь у ДНЯХ УКРАЇНИ У НІМЕЧЧИНІ

19-20 вересня 2019 року професор Володимир Лущак взяв участь у Днях України в Тюбінгені, земля Баден-Вюртемберг (Німеччина), які проходили під темою «Просування науки та освіти шляхом міжнародного співробітництва» в рамках щорічної зустрічі Німецько-українського академічного товариства.

 Дні України в Баден-Вюртемберзі пройшли під головуванням професора  Ольги Гаращук – президента Німецько-українського товариства, завідувача кафедри нейрофізіології Тюбінгенського університету та багаторічного партнера професора Володимира Лущака з питань наукової співпраці.  Захід був організований під егідою Міністерства науки, досліджень та мистецтва Баден-Вюртемберга за підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD), Посольства України у ФРН, Українського клубу Тюбінгена, Baden-Württemberg International, Nomad Bioscience GmbH.

Це вже третя зустріч: перша відбулася в жовтні 2017 року в Аугсбурзі;  друга – в жовтні 2018 року в Дрездені. Німецько-українське академічне товариство було засноване 11 липня 2016 року в Берліні.

Програма заходу включала: сесію «Найкращі практики в німецько-українській науковій співпраці в Баден-Вюртемберзі», онлайн виставку науково-дослідних робіт, інтерактивну дискусію «Дослідження та розвиток в приватному секторі», конкурс презентації кандидатських дисертацій 2019 року, сесію «Академічна співпраця між вищими навчальними закладами в Баден-Вюртемберзі та України: від обміну студентами до спільних навчальних програм» (детальніше див. http://ukrainet.eu/2019/ 06/23 /дні-від-україни-в-bw /). Зустріч відбулася у Великому сенатному залі Університету Тюбінген.

             З вітальним словом виступили професор Ольга Гаращук, представник Міністерства науки, досліджень та мистецтва Баден-Вюртемберга та пан Дмитро Шевченко, виконуючий обов’язки голови Генерального консульства України в Мюнхені

Професор О. Гаращук та професор В. Лущак виступили із спільною доповіддю «Здорове старіння мозку за допомогою калорійного обмеження», в якій представили результати спільного проекту. Основні результати, отримані як в німецькій, так і в українській лабораторіях, полягають в тому, що багато відмінностей між молодими і старими мізками встановлено в середньому віці, а також в тому, що певне обмеження в споживанні їжі може частково запобігти віковому зниженню роботи мозку. Після лекції була довга і цікава дискусія, питання задавали професори Андрій Лужецький, Ігор Комаров та доктор Aнатолій Гирич.

На інтерактивній дискусії обговорювались шляхи співпраці між наукою та бізнесом: «Дослідження та розвиток у приватному секторі», модератором якої була доктор О. Зойменіхт. Цікавими думками з цього приводу поділилися доктор. Aнатолій Гирич (біотехнологічна компанія Nomad Bioscience GmbH, Halle (Saale), проф. Aндрій Лужецький (University of Saarland/ HZI), Oлена Вовк (генеральний директор ПрАТ «Ензим», Львів), проф. Ігор Комаров (CEO, Lumobiotics GmbH, Karlsruhe/Enamine, Kyiv), доктор. Aндреас Гьодеке (Country Manager ELEKS Germany, ELEKS GmbH, Berlin).             Молоді вчені презентували результати своїх досліджень та відбувся фінал 4-го конкурсу презентації кандидатських дисертацій. Чудову музичну атмосферу забезпечили Софія та Уляна Ковальчук з українськими, німецькими та італійськими піснями.            

Другий день був присвячений  обговоренню співпраці в галузі освіти і розпочався з пленарного засідання: «Академічна співпраця між вищими навчальними закладами в Баден-Вюртемберзі та Україні: від обміну студентами до спільних навчальних програм». Воно розпочалося із виступу доктора Ґізели Зімерман (DAAD-IC Київ), а далі модератором засідання була професор Ольга Гаращук. Обговорили багато загальних та конкретних питань, як покращити співпрацю в галузі науки та освіти між Україною та Німеччиною.            

Особливо приємно було зустрітися на цьому заході з  доктором Ольгою Бейне-Головчук. Ольга закінчила кафедру біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та зробила наукову кар’єру в Німеччині. Вона є активним членом Німецько-українського академічного товариства та надає інформацію про фінансування та можливі шляхи його вдосконалення. Справді приємно слідкувати за її прогресом у Німеччині. 

Цікаво, що в четвер, 19 вересня 2019 року, перед головним корпусом університету відбулася акція захисту тварин, а в п’ятницю, 20 вересня, відбулася величезна молодіжна акція за екологічно безпечне майбутнє.            

Зустріч не була б такою успішною без організаторів: доктора Оксани Зойменіхт, доктора Юрія Ковальчука та технічної допомоги пані Аріани Кауп.