ОГОЛОШУЄТЬСЯ КОНКУРС ДЛЯ ШКОЛЯРІВ «Пошук наукових ідей»

Кафедра біохімії та біотехнології ПНУ оголошує конкурс для учнівської молоді на кращу наукову ідею/проект у галузі біології.
Основна мета конкурсу – підвищення інтересу талановитої молоді до науки та потенційне розширення напрямків наукової діяльності кафедри біохімії та біотехнології ПНУ.
Конкурс для тих:
– хто цікавиться наукою та сучасним розвитком біології
– має власні ідеї та думки щодо вирішення певних наукових проблем
– може запропонувати, що нового та цікавого можна вивчати у галузі біології та суміжних наук
– знає, як практично вирішити певні наукові проблеми
– знає, як можна поєднати знання з біології, хімії, фізики, інформатики та математики.
Тематика ідей/проектів необмежена, проте обов’язковими складовими проекту мають бути експериментальна складова – виконання дослідів в лабораторії (за винятком проектів, які передбачають комп’ютерне моделювання, анкетування, біоінформатичні підходи тощо) та чіткий зв’язок з біологією. Перевагою буде дотичність до таких галузей біології як біохімія, генетика, молекулярна біологія, мікробіологія, біотехнологія, фізіологія людини та тварин, біомедицина, біоіндикація, екотоксикологія та гідробіологія.
Кращі проекти обиратимуться за такими критеріями:
 актуальність
 оригінальність ідеї
 новаторський підхід
 можливість виконання проекту на кафедрі біохімії та біотехнології ПНУ (з нашими можливостями можна ознайомитися на сайті кафедри https://kbb.pnu.edu.ua/) або на базі закладу освіти конкурсанта
📌Кращі проекти (до 5 проектів) будуть відзначені дипломами та цінними призами (!), а також наші викладачі допоможуть реалізувати ці проекти на кафедрі біохімії та біотехнології або за місцем навчання конкурсанта. Ми сподіваємось, що таким чином переможці зможуть відчути себе справжніми науковцями!
📎Вимоги до оформлення наукових ідей/проектів
Готувати проекти рекомендується у формі презентації. Обов’язкові складові: вступ, мета, потенційні методи та значущість.
1. Вступ
– Поясніть, що вже відомо про тему, яка вас цікавить, і на яке нове питання Ви плануєте відповісти чи яку поточну проблему пропонуєте вирішити. Далі поясніть свою гіпотезу.
2. Методи
– кількома реченнями опишіть, як би ви створили це дослідження. Опишіть об’єкти дослідження (наприклад, кого чи що досліджуєте, скільки, якщо модельні організми – то якого віку та статі, здорових чи хворих та ін.). Як довго триватиме дослідження? Які дані ви б отримували від зразків/об’єктів (наприклад, дані по хімічному складу, росту, розмноженню, загибелі модельних організмів, аналіз зразків ґрунту/води/повітря/ аналіз крові, результати відкритих/опитувань, аналіз загального фізичного здоров’я тощо)? Якщо пропонується створення когось препарату/зразка, опишіть як це відбуватиметься і якими властивостями володітиме цей препарат чи дослідний зразок.
3. Значущість
– Розкажіть, чому ці дослідження слід проводити. Що це додало б до наших знань у цій галузі? Хто виграє?
Кінцевий термін подачі проектів – 20 лютого 2021 року.
Заповнити заявку і подати проекти необхідно онлайн у наступній формі: https://forms.gle/w1tkjjpt4BYMzFZx6
Якщо виникнуть додаткові питання, просимо надсилати їх на електронну пошту: kbh@pnu.edu.ua або задавати питання під постом у фейсбуці.
Чекаємо на Ваші креативні наукові ідеї!