До уваги школярів! Оголошується прийом заявок на участь у Школі юного біохіміка

Шановні учні 8-11 класів!

Запрошуємо Вас 11 червня 2022 року взяти участь у

Школі юного біохіміка

«Дивовижний світ живого: від теорії до експерименту»,

який організовує колектив кафедри біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету!

Ви отримаєте унікальну можливість перевтілитися на декілька годин в студента однієї із найпрестижніших кафедр України та  набути практичних навичок біолога-експериментатора.  Окрім того, це чудова нагода розширити коло друзів!

У програмі заходу – інтенсивний практичний курс з біохімії, клітинної біології, біотехнології, лабораторної діагностики та мікробіології.

Ви матимете змогу:

попрацювати на сучасних лабораторних приладах (зокрема розділити кров на фракції на центрифузі,  визначити вміст ДНК у краплі крові на cпектрофотометрі NanoDrop, ознайомитись з роботою флюоресцентного мікроскопу, зокрема побачити зразки, які  “світяться”);

ознайомитися з лініями лабораторних тварин (плодових мух та мишей);

визначити основні компоненти та перевірити якість продуктів харчування (молоко та молочнокислі продукти, фрукти та овочі);

приготувати та розглянути мікропрепарати дріжджів та бактерій молока, ґрунту та тіла людини, чайного гриба;

навчитися «читати» мазки крові людини.

Також Вас чекатиме екскурсія у лабораторію мікроклонального розмноження рослин та знайомство з грантовою програмою «ПЕРСОНАЛІЗОВАНІ ПІДХОДИ ДЛЯ ПОПЕРЕДЖЕННЯ ОЖИРІННЯ ТА ДІАБЕТУ – СПІЛЬНА РУМУНСЬКО-УКРАЇНСЬКА ПРОГРАМА ОТРИМАННЯ ТА ПОШИРЕННЯ ЗНАНЬ ПРО ЗДОРОВ’Я”, завдяки якій є можливість безкоштовного обстеження учасників практикуму на ризики розвитку деяких метаболічних захворювань.

Заняття відбуватимуться 11 червня 2022 року за адресою: корпус факультету природничих наук Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, 6-ий поверх, вул. Галицька, 201а, м. Івано-Франківськ. Тривалість  заходу – 10.00-16.00.

  • Участь безкоштовна. Проїзд та харчування учасників – за власний кошт. Перерва на чай – за кошти організаторів.
  • По закінченні роботи практикуму кожному учаснику буде виданий відповідний сертифікат та значок учасника.
  • Заявки просимо надсилати до 8 червня у вигляді заповненої Googleформи за покликанням: https://forms.gle/d8mWSSbWsdEaATs6A
  • За додатковими роз’ясненнями звертатися до координатора Школи Мар’яна Васильовича Іваночка (тел. 050-172-13-76, е-мейл: marian.ivanochko@gmail.com)
  • Ті заявники, які реєструвалися на Осінній практикум у 2021 році, проведення якого було перенесено, автоматично отримають запрошення для участі у Школі.
  • На випадок повітряної тривоги у корпусі є укриття.