Дослідження у Лундському університеті

З 8 по 25 лютого 2018 року провідний фахівець кафедри біохімії та біотехнології Надія Мосійчук брала участь у дослідженнях в лабораторії відділу функціональної зоології Лундського університету (м. Лунд, Швеція). Кураторами наукового дослідження були професор Stefan Pierzynowski з Лундського університету (м. Лунд, Швеція) та представник фармацевтичної компанії DanicaGrujic (Бостон, США). Дослідження проводилися на трансгенних мишах, дефектних за ферментом уриказою. Основною метою досліджень було визначення концентрації сечової кислоти у крові та сечі мишей, які споживали препарати, здатні знижувати рівень сечової кислоти. Такі дослідження є дуже актуальними, оскільки надлишковий вміст сечової кислоти в крові (гіперурикемія) призводить до відкладення в тканинах організму кристалічних солей цієї речовини і виникненню неприємного та надзвичайно болісного захворювання – подагри.