Ми раді повідомити, що Німецька служба академічних обмінів (DAAD) втретє надала нашій команді грант організації онлайн-курсів для українських студентів біологічних спеціальностей. Проєкт реалізується під керівництвом професорки Ольги Гаращук – директорки Інституту фізіології університету м. Тюбінгена (Німеччина) та Кафедри біохімії та біотехнології ПНУ.
В 2024 році ми організовуємо 6 безкоштовних інтерактивних онлайн-курсів для студентів біологічних та суміжних спеціальностей, які викладатимуться провідними спеціалістами з українських університетів українською мовою.
Інтегрований курс “Науки про життя” (150 годин, початок 4 березня 2024). Комбінує фізіологію, біохімію, молекулярну біологію, біофізику та біоенергетику і буде хорошим доповненням до нашої програми. Орієнтований переважно на бакалаврантів. Предмети викладатимуться “з нуля” командою лекторів з різних університетів, ключовими з яких є викладачі нашої кафедри.
- Біохімія – Галина Семчишин
- Фізіологія – Володимир Манько (ЛНУ ім. Франка)
- Молекулярна біологія – Володимир Лущак
- Біофізика – Володимир Швадчак
- Біоенергетика – Андрій Бабський (ЛНУ ім. Франка)
Докладніше можна подивитися на сторінці курсу на сайті проєкту
Форма реєстрації (відкрита до 25 лютого 2024)
Біоінформатика (30 годин, початок 11 березня 2024)
Буде викладатись спеціалістами з Львівського національного університету ім. І. Франка, Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна та української компанії Explogen LLC (м. Львів). Цей предмет викладають не у всіх українських університетах, але він є одним з найбільш перспективних напрямків для молодих біологів в Європі. Очікувана аудиторія курсу – студенти четвертих та старших курсів, аспіранти.
Форма реєстрації (відкрита до 2 березня 2024):
Молекулярна та клітинна нейрофізіологія (30 годин, початок 20 березня 2024). Спецкурс для студентів третього та старших курсів, аспірантів (в основі курсу покладена програма дисципліни Київського Академічного Університету). Викладач: Олексій Болдирєв (КАУ/Інститут фізіології ім. О. О. Богомольця НАНУ)
Форма реєстрації (відкрита до 14 березня 2024)
Мікроскопія та інструментальні методи в біології (60 годин, липень-серпень 2024). Націлений на те, щоб дати студентам знання необхідні для роботи на сучасному обладнанні науково-дослідних лабораторій. Розрахований на студентів третього та старших курсів, аспірантів. Буде викладатись командою біофізиків та мікроскопістів з України, Німеччини та Чехії. Реєстрація на курс буде відкрита в травні.
Інтегрований курс “Мікроби, віруси та інфекції” (90 годин, вересень-листопад 2024). Орієнтований переважно на бакалаврантів, які хочуть працювати на стику біології та лабораторної діагностики. Буде викладатися командою викладачів з різних університетів ключовими з яких є Марія Байляк, Марина Скок (Інстиут біохімії НАНУ), Олександара Абрат, Денис Колибо (Інстиут біохімії НАНУ) та Дмитро Господарьов. Реєстрація на курс розпочнеться в серпні.
Медична генетика (30 годин, вересень-жовтень 2024). Орієнтований на студентів біологічних та медичних спеціальностей. Викладач: Наталія Матійців (ЛНУ ім. Івана Франка). Цей курс є розвитком групи лекцій, які читалися в 2023 як частина курсу “біоінформатика”. Реєстрація розпочнеться в серпні.
► Для підтримки слухачів курсів, які найбільше постраждали від війни, передбачено близько 100 стипендій в розмірі від 200 до 400 євро.
Будемо вдячні за поширення інформації про ці курси серед ваших колег та друзів з інших кафедр та університетів