Наша кафедра координує проєкт ДААД по організації міжуніверситетських онлайн-курсів для студентів біологічних та суміжних спеціальностей. Нашим партнером в Німеччині і керівником проєкту є професорка Ольга Гаращук – директорка Інституту фізіології університету м. Тюбінгену (Німеччина). Нещодавно наша команда отримала від ДААД розширення фінансування проєкту на другу половину 2024 року. Це дозволить нам організувати нові курси:
- РНК-секвенування: аналіз даних в R (серпень-вересень)
- Вищі функції ЦНС (вересень-листопад)
- Статистика та візуалізація даних в науках про життя (вересень-жовтень)
- Мистецтво презентації та м’які навички (жовтень-листопад)
Крім того, ми плануємо підготувати три асинхронні курси. Такий формат є адаптацією до ситуації в енергосистемі й можливих масових відключень електроенергії. Матеріали курсів будуть записані у формі відеолекцій, які студенти зможуть прослухати у зручний час. Реєстрація буде потрібна тільки для здачі іспиту-тесту та отримання сертифікату.
- Гістологічні методи в науках про життя
- Структурна біологія
- Біоетика та біобезпека: практичні аспекти
Завдяки розширенню фінансування ми матимемо змогу збільшити кількість студентів, які отримають стипендію на раніше запланованих та нових курсах. Призначення стипендій – підтримати мотивованих студентів, що перебувають у важкому фінансовому становищі під час війни. В першу чергу це люди з міст, що найсильніше постраждали від війни, ті, хто втратив рідних внаслідок бойових дій, студенти з сімей військовослужбовців, люди вразливих категорій.
Зараз триває реєстрація на такі курси:
- Мікроскопія та інструментальні методи в біології (60 годин). Націлений на те, щоб дати студентам знання, необхідні для роботи на сучасному обладнанні науково-дослідних лабораторій. Розрахований на студентів 3-го і старших курсів та аспірантів. Заняття будуть проводитися дистанційно, шістьма лекторами, що спеціалізуються у відповідних галузях: Василь Пивоваренко (КНУ ім. Шевченка), Юрій Ковальчук (Університет Тюбінгена), Петро Хороший (Інститут органічної хімії та біохімії, Прага), Володимир Швадчак (ПНУ), Ніна Бондаренко (ДДМУ), Олег Лущак (ПНУ / LMS London). Курс триватиме з 1 липня по 1 вересня 2024 р. Форма реєстрації (відкрита до 23 червня 2024).
- Медична генетика (30 годин). Орієнтований на студентів біологічних та медичних спеціальностей. Викладач: Наталія Матійців (ЛНУ ім. Івана Франка). Цей курс є розвитком групи лекцій, які читалися в 2023 як частина курсу “біоінформатика”. Курс викладатиметься впродовж вересня-жовтня 2024. Форма реєстрації (відкрита до 20 серпня 2024).
- Статистика та візуалізація даних в науках про життя (30 годин). Цей курс навчить правильно опрацьовувати та візуалізувати експериментальні дані біологічних експериментів. Орієнтований на студентів без попередньої спеціальної підготовки. Викладачі: Дмитро Господарьов, Володимир Швадчак, Віктор Гусак. Курс триватиме з 16 вересня по 30 жовтня 2024 р. Форма реєстрації (відкрита до 9 вересня 2024)
- Вищі функції ЦНС (48 годин). Цей курс розповідає про фізіологічні механізми та процеси, що лежать в основі психічної діяльності людини. Він орієнтований на студентів як біологічних, так і психологічних спеціальностей. Курс викладатиметься Оксаною Іккерт (ЛНУ) та Оленою Севериновською (ДНУ) з 23 вересня по 30 листопада 2024 р. Форма реєстрації (відкрита до 16 вересня 2024).
- Інтегрований курс “Мікроби, віруси та інфекції“ (90 годин). Орієнтований переважно на бакалаврантів, які планують працювати на стику біології та лабораторної діагностики. Курс складається з трьох дисциплін (Мікробіологія, Вірусологія, Імунологія) й буде викладатися командою викладачів з різних університетів ключовими з яких є Марія Байляк, Олександра Абрат, Денис Колибо (Інститут біохімії НАНУ) та Дмитро Господарьов. Курс триватиме з 10 вересня по 30 листопада 2024 р. Форма реєстрації (відкрита до 2 вересня 2024).
- Мистецтво презентації та м’які навички (30 годин). Цей курс навчить студентів презентувати наукові ідеї широкій аудиторії, правильно представляти себе та комунікувати з бізнесом. Він побудований на основі найбільш популярного вибіркового курсу серед студентів ПНУ і буде цікавий студентам практично всіх спеціальностей. Курс викладатиметься з 1 жовтня по 20 листопада 2024 р командою викладачів з ПНУ: Ірина П’ятничук, Валентина Якубів, Антоніна Томашевська. Форма реєстрації (відкрита до 23 вересня 2024).
Студенти, яку успішно прослухали курси зможуть отримати сертифікати, автентичність яких можна перевірити на сайті проєкту.
Для підтримки слухачів курсів передбачено 200 стипендій в розмірі від 200 до 400 Євро.
Детальна інформація про курси на сайті проєкту, запитання можна задавати на ФБ-сторінці проєкту.
Будемо вдячні за поширення інформації про ці курси серед ваших колег та друзів з інших кафедр та університетів.
Викладачі університетів та інші зацікавлені особи, також зможуть зареєструватися на курси як вільні слухачі, за наявності технічної можливості, але не можуть претендувати на отримання стипендії.