Результат співпраці з німецькими колегами – спільна стаття у журналі Oncoimmunology

У журналі Oncoimmunology (імпакт -фактор журналу – 5.869, Q1) нещодавно опублікована експериментальна стаття, співавторами якої стали науковці кафедри, професори Галина Семчишин та Володимир Лущак, а також наші три колишні студентки – Наталія Петрів, Мирослава Ватащук та Анастасія Грущенко, що особливо приємно (!). Свого часу всі троє дівчат виграли стипендію програми Leonhard-Euler-Programm, яка підтримується Німецькою службою академічних обмінів (DAAD). У рамках стипендіальної програми студентки виконували частину магістерських робіт у Ганноверському медичному університеті (Німеччина) у науковій групі доктора Тетяни Євси. З українського боку, керівниками дівчат були проф. Галина Семчишин та проф. Володимир Лущак. На сьогодні, Наталія Петрів – аспірантка у Ганноверському медичному університеті, а Мирослава Ватащук – аспірантка на кафедрі біохімії та біотехнології ПНУ.

Опублікована праця – це результат тривалої спільної роботи українських та німецьких науковців. Робота стосується дослідження взаємозв’язку між імунологічними та вільнорадикальними процесами у мишей із передраковими та раковими захворюваннями печінки. У ході проведених досліджень встановлено, що споживання високожирної дієти призводить до збільшення вмісту високореакційних (а тому небезпечних) альфа-дикарбонільних сполук у печінці та інших органах мишей. Також при цьому спостерігається збільшення кількості так званих RAGE-на поверхні імунних клітин. Активація RAGE- опосередкованого сигнального шлях в імунних клітинах, своєю чергою, може посилювати запалення та прогресування захворювань печінки.

Вітаємо наших науковців та радіємо успіхам наших випускниць!