Оглядова стаття професора Володимира Лущака про взаємозв’язок між мітохондріальною дисфункцією та ПТСР

У журналі Frontiers in Physiology (IF=4.0) опубліковано оглядову статтю «Potential oxidative stress related targets of mitochondria-focused therapy of PTSD» професора кафедри біохімії та біотехнології Володимира Лущака разом з Ганною Кміта (Польща) та Грацьяно Пінна (США). В огляді розглянуто роль мітохондріальної дисфункції спричиненої хронічним оксидативним стресом та механізми за допомогою яких цей стан може сприяти розвитку симптомів посттравматичного стресового розладу. Також висвітлено можливі терапевтичні цілі для зниження оксидативного стресу, щоб запобігти чи лікувати симптоми ПТСР.

Автори публікації також висловили подяку Тетяні Дмитрів, провідній фахівчині кафедри біохімії та біотехнології за допомогу з графічними матеріалами для статті.

Публікація стала можливою завдяки частковій фінансовій підтримці Міністерства освіти і науки України (гранти: (#0122U000894) та (#0123U101790).

Ознайомитись з оглядом можна за посиланням: doi.org/10.3389/fphys.2023.1266575