Наша студентка Наталя Нечитайло проходить наукове стажування у IMoL (Польща)

Протягом останніх двох місяців студентка четвертого курсу Наталя Нечитайло проходить стажування у International Institute of Molecular Mechanisms and Machines (IMoL), Polish Academy of Sciences (Варшава, Польща).  Стажування відбувається в рамках грантової програми EMBO Solidarity with Ukraine.

Ось коментар Наталі:

“Працюю я у Laboratory of Metabolic Quality Control із Dr. Karolina Szczepanowska. Лабораторія займається вивченням мітохондрій, а саме механізмів контролю OXPHOS, молекулярних сигналів, які забезпечують ці процеси, а також хвороб (рак та старіння), які характеризуються порушенням процесу заміни (turnover) білків у мітохондріях. За час стажування я займалася вивченням протеази CLpP та її субстратів через методи протеоміки SDSPAGE та Western Blot, в подальшому із кількісним аналізом отриманих результатів. Крім цього, я працювала з клітинними лініями (MEFs cell lines; саме цю лінію можна побачити на прикріпленому до допису фото), на яких і проводила експериментальні визначення, як на зразках цілих клітин, так і на лізатах мітохондрій певних органів. Також я приймаю участь у журнальних клубах на базі інституту, де ми обговорюємо статті з різних біологічних сфер. Назагал, мітопротеоміка є досить цікавим напрямом біохімічних досліджень, що в подальшому може стати визначними для лікування не лише мітохондріальних хвороб, але й багатьох видів раку та старіння.”

Радіємо досягненням Наталі та бажаємо подальших успіхів!